Aktualności dotyczące organizacji pozarządowych

Bezpłatne e-kursy dla organizacji pozarządowych

Opublikowano .

Fundacja Instytut Innowacji zaprasza do skorzystania z bezpłatnych kursów e-learningowych, współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenia przeznaczone są dla pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych z województwa mazowieckiego, pragnących poszerzyć swoją wiedzę w ramach działań prowadzonych przez te organizacje. Kursy dostępne są do końca bieżącego roku pod adresem http://www.ii.org.pl/info/projekty

Piętnaście kursów dotyczy różnorodnej tematyki:
 
1. Sponsoring, tworzenie umowy i oferty sponsorskiej
2. Tworzenie partnerstwa
3. Współpraca z partnerami komercyjnymi i administracją publiczną
4. Wydarzenia specjalne jako źródło pozyskiwania funduszy, aukcje i koncerty charytatywne
5. PR i promocja NGO, reklama społeczna
6. Pisanie wniosku
7. Tworzenie budżetu i harmonogramu projektu
8. Monitoring i ewaluacja
9. Zarządzanie projektami
10. Współpraca międzynarodowa
11. Księgowość dla NGOs
12. Prawo pracy
13. Sprawozdawczość i prawo podatkowe
14. Prawo zamówień publicznych
15. Aspekty prawne pozyskiwania funduszy (darowizny, spadki, działalność OPP)

Projekt skierowany jest do pracowników/wolontariuszy organizacji non-profit z województwa mazowieckiego. Kursy dostępne są w Internecie do końca grudnia. Zapis na kursy do niczego nie zobowiązuje i jest bezpłatny. Można zapoznawać się z materiałem zawartym w kursach 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz realizować materiał w swoim tempie. Na raz wygenerowany login i hasło, można logować się do wszystkich piętnastu kursów. Cały materiał jest dostępny na platformie internetowej, dzięki czemu nie przychodzą na skrzynkę e-mailową żadne informacje szkoleniowe. Nie ma ścisłych terminów, zjazdów itd. Na koniec kursu, po przystąpieniu do testu,  można otrzymać zwykłą pocztą certyfikat ukończenia.

Z kursów może skorzystać każdy kto zaloguje się na stronie jako pracownik lub wolontariusz organizacji pozarządowej. Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.ii.org.pl , pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerami telefonów: 022 654 64 35 i 0 605 59 22 81.

Uwaga: bardzo ważne aby w trakcie rejestracji do systemu, pracownicy i wolontariusze w rubryce "status na rynku pracy" zaznaczali - „zatrudniony” i potem „zatrudniony w organizacji pozarządowej” lub „wolontariusz w organizacji pozarządowej” (a nie "osoba niepracująca" bądź "ucząca się" – dotyczy zwłaszcza wolontariuszy).

Członkowie stowarzyszeń i towarzystw jeżeli nie są pracownikami, powinni również zaznaczyć opcję „wolontariusz” (brak odpowiedzi „członek stowarzyszenia/towarzystwa”).

e-max.it: your social media marketing partner