AKTUALNOŚCI

NOWY SPRZĘT NA BLOKU OPERACYJNYM

Opublikowano .


blok 2

       Współczesna medycyna, w każdym ze swoich aspektów (diagnostycznym, leczniczym, rehabilitacyjnym), w znacznym stopniu opiera się na nowoczesnym i bezpiecznym dla pacjenta sprzęcie i urządzeniach medycznych. Szpital w Żurominie doskonale to rozumie i wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

blok

W dniu 27.08.2021r. najwyższej jakości sprzęt firmy Karl Storz został dostarczony na Blok Operacyjny. Zestaw do wideochirurgii pozwala na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych, laparoskopowych, ortopedycznych, artroskopowych oraz ginekologicznych. Sprzęt jest najnowszej technologii z wysokiej jakości obrazem oraz specjalistycznymi trybami obrazowania. Istnieje możliwość przeprowadzenia archiwizacji w postaci filmu/zdjęć z zabiegu. Zestaw posiada wiele możliwości rozbudowy, dając możliwość przyszłościowego rozwoju placówki.

Specjalistyczny stół operacyjny natomiast pozwala na wykonywanie procedur chirurgicznych, jak i ortopedycznych. Modułowa konstrukcja blatu jest dostosowana do potrzeb różnych dyscyplin chirurgicznych,      a stół przystosowany jest do ekstremalnych obciążeń (450 kg.) w każdej pozycji. Elektryczna regulacja ułatwia uzyskanie oczekiwanej pozycji, a inteligentna zmiana pozycji umożliwia szybki powrót stołu do pozycji wyjściowej. Nowy stół operacyjny to komfort dla pacjenta, ale przede wszystkim dla zespołu operacyjnego.

zdj 1

Dzięki w/w inwestycji jesteśmy w stanie poprawić jakość opieki nad naszym pacjentem i wykonać bardziej zaawansowane procedury medyczne, co w przyszłości przełoży się na kompleksowe leczenie pacjenta w żuromińskim szpitalu również w zakresie chirurgii onkologicznej. W chwili obecnej już wykonywane są operacje onkologiczne jelita grubego oraz wykonano całkowitą resekcję żołądka z powodu raka żołądka.

Tor wizyjny laparoskopowo-artroskopowy wraz ze stołem do operacji ogólnochirurgicznych to koszt 619 754,05 zł., z czego 200 000 zł. dofinansowało Starostwo Powiatowe w Żurominie, pozostałą kwotę 419 754,05 zł. szpital pokrył z własnych środków.

zdj 2
e-max.it: your social media marketing partner