Informacje dotyczące projektu
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja Scalenie i zagospodarowanie poscaleniowe gruntów wsi Strzeszewo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

znajdują się po tym linkiem

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

Forum dla Zdrowia

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura Ciechanów,  Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna w Żurominie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kuczborku – Osadzie, zaprasza w dniu 31 marca 2015r. na Forum dla Zdrowia ZSP Zielona 2015r. "Postaw na zdrowie i pokonaj stres, odrzuć alkohol”. Termin: 31 marca 2015 r. Miejsce: ZSP Zielona.

Program Forum Dla Zdrowia.

• Powitanie i uroczyste otwarcie Forum dla zdrowia
  • Przemówienie Dyrektora Szkoły, Starosty Żuromińskiego, przedstawiciela Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

10:00 – 10:45

• Prezentacja na temat zjawiska stresu przedstawiona przez psychologa szkolnego – Dominikę Bartnicką
  • Prezentacja „Zjawisko zażywania alkoholu przez młodzież i jego skutki” przedstawiona przez panią Mirelę Rzymowską
  • Prezentacja „Przemoc i agresja rówieśnicza: dziecko-ofiara-sprawca” przedstawiona przez Samorząd Uczniowski ZSP Zielona
  • Prezentacja psychologa szkolnego - Dominiki cznej .

10:45 - Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Stres - oczami współczesnego młodego człowieka”. Wręczenie nagród i wyróżnień za udział w konkursie plastycznym.

10:50 - Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą prezentację multimedialną przygotowaną przez młodzież na wybrany temat dotyczący zdrowia. Wręczenie nagród i wyróżnień oraz prezentacja zwycięskiej pracy przez jej twórców.

11:15 - Wystawienie sztuki teatru eksperymentalnego ukazującej problemy współczesnego człowieka „Moje miasto” w wykonaniu uczniów ZSP Zielona.

11:30 - Zajęcia terapeutyczno – muzyczne: zamiast alkoholu poezja: „Poezja śpiewana dobra na stres” – koncert Kuby Michalskiego /ballady Leonarda Cohena, Jacka Kaczmarskiego oraz utwory własne do wierszy m.in. B. Leśmiana, A. Mickiewicza, Ch. Baudelaire’a/.

Zakończenie forum i jego podsumowanie.

W czasie trwania Forum przewidziano również:

• Wystawę pełnych emocji i refleksji grafik pani Gabrysi Szymańskiej; prace wystawiała m.in. w Toruniu, Płocku, Działdowie, Ciechanowie, Żurominie;
  • Badanie ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi przez studentów Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku;
  • Warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej przy wykorzystaniu fantomu;
  • Możliwość zwiedzania szkoły, spotkań integracyjnych,
  • Gry i zabawy sportowe na boisku wielofunkcyjnym obok szkoły,
  • Degustacja zdrowej żywności,
  • Owoce dla uczestników spotkania.

Ireneusz Kramkowski

pdfRegulamin_Konkursu_Plastycznego.pdf170.22 KB