Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

21 listopada to ważny dzień w życiu zawodowym pracowników socjalnych. To Wasze doroczne święto, w którym podkreślamy doniosłość zagadnień socjalnych i ukazujemy ogrom i ważność pracy wykonywanej przez rzesze pracowników w różnych instytucjach.
Wykonywane przez was zadania nie należą do łatwych, bo dotyczą najgłębszych ludzkich problemów, wymagają pochylenia się nad ludzką biedą czy niezaradnością życiową.
Pomoc udzielana drugiemu człowiekowi jest świadectwem człowieczeństwa, ludzkiej wrażliwości. Niech zawsze kieruje Wami świadomość, że ogromny wkład swojej pracy, zaangażowania, cierpliwości poświęcacie dla ludzi chorych, samotnych, oczekujących pomocy i wsparcia, potrzebujących często odrobiny ciepła, zainteresowania czy przyjaznego uśmiechu.
Życzę Państwu, aby misja którą wykonujecie była dla Was prawdziwym spełnieniem, a wdzięczność i ciepły uśmiech podopiecznych były nagrodą za oddawane serce.

Starosta Żuromiński
starosta